Sirius 520mm Onboard Undermount Rangehood, SM923L520
KEY FEATURES:
- • Made in Italy: This rangehood is specially handcrafted in Italy.
- • Lighting adjustment: Adjustable brightness and warmth (Kelvin) strip LED light.
Specifications
Global
- Model Number: SM923L520
- Rangehood Type: Undermount
General
- Colour: Stainless Steel
- Control Type: Buttons
Size
- Duct Diameter (mm): 150
- Rangehood Size (cm): 52
Performance
- Air Flow : 800m3/h(M³/H)
- Number Of Fans: 1
- Speed Levels: 4
Lighting Features
- Lighting Type: LED
- Number Of Lights: 1
Filter Information
- Filtration : 18/10 grade stainless steel baffle filter
- Number Of Filters: 1
Energy Specification/Power
- Motor Type: Single Motor
- Noise Level (dBa): 45
Dimensions
- Depth: 290mm
- Height: 270mm
- Width: 520mm